جشن بزرگ عید غدیر خم در اسفدن برگزار شد

در گرامیداشت عید امامت و ولایت، عید غدیر مراسم جشن و سرور در اسفدن با حضور امام جمعه و مردم ولایی این شهر برگزار شد .

به گزارش اسفدن خبر ، جشن عید غدیر خم با حضور پر شور مردم ولایی اسفدن و به همت دفتر امام جمعه این شهر در محل فاطمیه اسفدن برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در این جشن ضمن تبریک این عید به حاضران اظهار داشت: عید غدیر سر آغاز و منشا تحولی شگرف و عظیم در اسلام و روزی است که پیامبر گرامی اسلام، مولای متقیان را به جانشینی و امامت منصوب کردند.
وی گفت : عید غدیر، روز اکمل دین، اتمام نعمت و تضمین ماندگاری اسلام ناب محمدی (ص) و یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان و همچنین عید ولایت امام علی(ع) و تجدید بیعت با ولایت مقام معظم رهبری در راه حفاظت و پاسداری از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
امام جمعه اسفدن  با تصریح بر اینکه امامت و ولایت مانند واقعه غدیر باید بر اساس حق و از جانب خداوند باشد، خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) با دستور خداوند در روز غدیر امام علی (ع) را جانشین خود و ولی مسلمانان نامید و همه نیز این ولایت را پذیرفتند.

وی افزود: این ایام متعلق به تمام مسلمین است چرا که پیامبر اکرم(ص) برای بعد از خودشان رهبری را برای امت اسلامی انتخاب کردند.
در ادامه نیز مولودی خوانی  در وصف و مدح امیرالمومنین حضرت علی (ع)و نمایش طنز و خواندن شعر برای حاضران اجرا و در پایان این مراسم پس از پذیرایی، از سادات این مراسم و برگزیدگان مسابقه غدیر تجلیل شد و جوایزی به آنان اهداء گردید.

dsc_4033

dsc_4042 dsc_4041 dsc_4037 dsc_4080 dsc_4077 dsc_4074 dsc_4070 dsc_4043

 

 

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید