• کد خبر: 2699
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 4 نوامبر 2016

امام جمعه اسفدن:

حل مشکلات کشور در مبارزه با فساد و تبعیض و رانت خواری است

خطیب جمعه اسفدن  حل مشکلات کشور را در داشتن روحیه انقلابی دانست و گفت: حل مشکلات کشور در مبارزه با فساد و تبعیض و رانت خواری است .

حجت الااسلام عبدالهی خطیب جمعه اسفدن  در خطبه های این هفته نماز جمعه  ضمن تشکر از دانش آموزان و  مردم ولایی اسفدن از حضور  در راهپیمایی ۱۳ آبان ماه ،با اشاره به ۱۴ آبان ماه روز فرهنگ عمومی  بیان داشت:فرهنگ زیر بنای رشد تعالی یک جامعه است و فرهنگ است که رفتارهای مردم را شکل می دهد.
حجت الاسلام عبدالهی  با بیان اینکه فرهنگ عمومی  در ایران مبتنی بر اصول اسلامی که مهرورزی و عدالت و ظلم ستیزی است، تصریح کرد: ما امیدواریم  در کار فرهنگی اقداماتی جهادی صورت گیرد  تاتهاجم فرهنگی دشمن که مسخ ارزشهای ما را نشانه رفته بی اثر کند  و نگذاریم فرهنگ مبتذل غرب جای فرهنگ اصیل اسلامی ایران را بگیرد .
وی گفت:انحراف فرهنگی مساوی با پوکی و بی هویتی جامعه و پذیرش  اسلامی آمریکایی  است و اگر فرهنگ اصلاح شود دیگر امورات هم اصلاح خواهد شد .
امام جمعه اسفدن در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ۲۰ آبان ماه روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه گفت:ما نباید بگذاریم جهش علمی کشور متوقف شود که  علم زیر ساخت اصلی کشور است.
وی با اشاره به ابراز نگرانی مقام معظم رهبری  در خصوص  کاهش رشد علمی  گفت: شتاب رشد علمی کشور به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود و  بایدکمبودهای گذشته جبران شود.
حجت الاسلام عبدالهی در  پایان با اشاره به دیدارجمعی از دانش آموزان ودانشجویان با مقام معظم رهبری اظهار داشت: برخی تلاش می کنند اینگونه القا کنند در افکار عمومی و به ویژه جوانان  که ایستادگی امام راحل در مقابل آمریکا اشتباه بوده است و اینکه امام فرمودند هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید از سر تعصب و لجبازی بوده و هیچ منطقی پشت سرش نیست.
وی گفت : بعضی از خواص بی بصیرت  و یا عوامل وابسته به آنها و برخی از نفس افتاده ها و دنیا طلب ها می گویند چرا مرگ بر آمریکا؟ و ما می گوییم که مگر آمریکا در رفتار خود تغییری ایجاده کرده که ما تغییر کنیم ،مگر آمریکا دست از تحریم  و دشمنی این ملت برداشته است، مگر آن خوی استکباری خود را کنار گذاشته است پس اگر آن دشمنی ها و تحریم ها  هست  شعار مرگ بر آمریکا ما هم کوبنده تر بوده و هست و خواهد بود.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه هنوز آمریکادر خون مردم بی گناه سوریه ،یمن و عراق دست دارد و دست از مسلمان کشی بر نداشته است  عنوان کرد:آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.
حجت الاسلام عبدالهی دومین موضوع  سخنرانی  مقام معظم رهبری را  به تفکر خطرناک حل مشکلات کشور در گرو مذاکره و سازش با آمریکاعنوان کردو  گفت: مشکلات  ما را آمریکا با دروغ گویی، بدعهدی ، فریبکاری  و خنجر از پشت زدن حل نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه اگر آمریکا  مذاکره میکند بخاطر رهایی خود از بحران است  گفت: آمریکا خودش دچار بحران است و یک کشور بحران زده چگونه می تواند مشکلات یک کشور دیگر را حل کند
خطیب جمعه اسفدن  حل مشکلات کشور را در داشتن روحیه انقلابی دانست و گفت: حل مشکلات کشور در مبارزه با فساد و تبعیض و رانت خواری است .
حجت الاسلام عبدالهی  با بیان اینکه  عمل به فرامین رهبری  حلال مشکلات است تصریح کرد حل مشکلات در توکل بر خدا و اعتماد به این مردم ولایت مدار است .
شنبه ۱۵ آبان ماه شهادت حضرت رقیه در خرابه شام  ،۱۸ آبان ماه سالروز وفات سلمان فارسی  و چهارشنبه ۲۰آبان ماه شهادت عمار یاسر در جنگ صفین  ازدیگرمحورهای سخنان خطیب جمعه اسفدن بود

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید