• کد خبر: 1352
  • گروه خبری : اخبار استان
  • تاریخ انتشار : 14 فوریه 2016

خراسان جنوبی نیازمند استخدام ۲۵۰ پرستار است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: براساس استانداردهای اعلام شده حدود ۲۵۰ نیرو در حوزه پرستاری در استان نیاز است تا به حد استاندارد برسد.

به گزارش اسفدن خبر  ، محمد دهقانی ظهر امروز در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان اظهار داشت: در حال حاضر در استان ۱۱ بیمارستان فعال با ۸۹۰ تخت مصوب و ۹۵۰ تخت فعال در حال ارائه خدمت هستند.

وی افزود: دامنه فعالیت پرستاری و پرستاران در حیطه آموزش، پژوهش و درمان گسترش دارد.

معاونت درمانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در حیطه آموزش ۶ دانشکده پرستاری مامایی در سطح استان مشغول فعالیت هستند و هرساله حدود ۳۰۰ پرستار در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و کادر پرستاری فارغ التحصیل می‌شوند.

دهقانی تصریح کرد: همچنین در حیطه بهداشت ۳۰۰ نفر نیروی پرستاری در مرکز بهداشت شهری و روستایی و در حیطه درمان و مراقبت تعداد زیادی پرستار فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حوزه بالینی یک هزار و ۷۳۰ نفر مشغول خدمت رسانی هستند که از این تعداد حدود یک هزار و ۲۱۰ نفر در بیمارستان‌های استان فعالیت دارند.

معاونت درمانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: از این تعداد بیش از ۳۰۰ نفر در مرکز بهداشتی درمانی هستند و ۱۹۰ نفر نیز در مراکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی مشغول به کار هستند.

دهقانی با اشاره به طرح تحول سلامت بیان کرد: یکی از اتفاقاتی که طی یک ساله گذشته در حیطه پرستاری رخ داد بحث طرح تحول سلامت است که از سال ۹۲ شروع شد و اتفاقات خوبی در استان افتاد.

وی تصریح کرد: طرح سلامت به عنوان یکی از اولویت‌های دولت شناخته شده است و برنامه‌های این طرح در حال اجرا است.

معاونت درمانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: تعداد قابل توجهی نیرو در حیطه پرستاری جذب بیمارستان‌های استان شده اند که در سال گذشته ۳۱۰ پرستار در طرح تحول سلامت جذب شدند.

دهقانی گفت: از این تعداد ۱۱۰ نفر در سه بیمارستان مشغول به کار شده و ۱۲۰ نفر پرستار جایگزین شدند.

وی اظهار داشت: همچنین ۳۰ پرستار به عنوان طرح پایلوت در قالب شرکتی جذب شدند و در مجموع ۶۸۰  نیرو به بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اضافه شدند.

معاونت درمانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: همچنین افزایش خوبی در دریافتی حوزه پرستاری داشتیم که همه از این طرح‌ها بهره مند شدند.

دهقانی با اشاره به اقدامات آینده خاطرنشان کرد: اقداماتی که در آینده پیش رو داریم چارت ستادی و چارت دانشگاه است و یکی از معضلات بیمارستان‌ها نیز بحث کمک پرستاری است.

تسنیم

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید