• کد خبر: 2657
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 28 اکتبر 2016

امام جمعه اسفدن:

در مکتب امام (ره) مبارزه با استکبار تمام شدنی نیست

امام جمعه اسفدن زورگویی ،پایبندنبودن به حرف و قول وعمل نکردن به وعده را ،معنای استکبار جهانی دانست و گفت:در مکتب امام (ره) مبارزه با استکبار تمام شدنی نیست و از مصادیق استکبار آمریکاست.

به گزارش اسفدن خبر :حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن  در خطبه های نماز جمعه این هفته خود ضمن تشکر از حضور با شکوه مردم شهید پرور اسفدن در اولین یادواره سردار سر لشکر  شهیدحاج محمد ناصر ناصری در مشهد مقدس بیان داشت: برگزاری یادواره های  شهداء مرحله دیگری از به ثمر رساندن اهداف شهداست .
وی با توجه به ایام محرم الحرام  با بیان اینکه نقش اسرای اهل بیت پس از عاشورا ،رساندن پیام خون شهیدان بود مثل آنچه حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) در کوفه و شام انجام دادند اظهار داشت : با آن خطبه ها بود که نقشه های یزیدیان نقش بر آب شد و ما نیز از این پیام رسانان عاشورا درس گرفتیم که اگر می خواهیم دشمنان نتوانند آن فرهنگ ایثار و مقاومت را از یادها پاک کنند باید این حرکت تعظیم و تکریم نسبت به شهداء و پیام شهداء  ادامه داشته باشد.
حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه با یادآوری ها و بیدارگریهاست که یک نهضت باقی می ماند و اهداف آن فراموش نمی شود تصریح کرد: صدور انقلاب نیز در همین روشنفکری و پیام رسانی است  و اینگونه برکات یک نهضت از مرزها می گذرد  و الهام بخش دیگران می شود.
وی با تاکید بر اینکه امروزه در سوریه ،عراق و یمن در مبارزات خود الهام از دوران دفاع مقدس  ما گرفته اند عنوان کرد: ما اگر بخواهیم همیشه در میادین مبارزه ی با دشمن پیروز باشیم باید روحیه شهادت طلبی  را در جامعه زنده نگه داریم  و اینجاست که می گوییم رسالت وارثان خون شهداء ،سنگین است.
حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود سه رویداد  ۱۳ آبان ماه  یعنی  سالگرد تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۴۳ ،کشتار دانش آموزان در دانشگاه تهران توسط رژیم پهلوی در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بدست دانشجویان پیرو خط امام را متفاوت دانست و گفت :این سه رویداد متفاوت بودند ولی هویت هر سه رخداد مبارزه با استکبار بود و به همین دلیل این روز را روز ملی مبارزه با استکبار نامیدند.
وی زورگویی کردن ،پایبند نبودن به حرف و قول و عمل نکردن  به وعده را معنای استکبار جهانی دانست و گفت:در مکتب امام (ره) مبارزه با استکبار تمام شدنی نیست  و از مصادیق استکبار آمریکاست.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه گروهای داعش و وهابیت و … همه دست پروده آمریکاست گفت: دشمن در صدد است انقلاب ما را به هر روشی که شده  به زانو در آورد و آنچه استکبار و آمریکا را از ایران ناراحت می کند عمل به جهاد کبیری است .
وی گفت : ایران اسلامی با عمل به جهاد کبیری همچون سدی در مقابل نفوذ دشمن می ایستد و می گوید آمریکا هیچ  غلطی نمی تواند بکند و اگر  آمریکا بخواهد در اجرای برجام به  بدعهدی خود ادامه دهد در راهپیمایی ۱۳ آبان جوانان در سال ۹۵ پرشورتر و محکمتر بر دهان آمریکا خواهند زد

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید