• کد خبر: 1624
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 11 مارس 2016

امام جمعه اسفدن:

دستاوردها و امنیت و عزت و سربلندی مامرهون خون شهداء است

حجت الاسلام عبدالهی تکریم و صیانت از خانواده محترم شهداءو زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان رااز مهمترین وظیفه مسئولین دانست وگفت: باید باور کنیم که این دستاوردها و امنیت و عزت و سربلندی مرهون خون شهداء است.

photo_2016-02-27_12-54-28

به گزارش اسفدن خبر  ،حجت الاسلام محمدعلی عبدالهی  امام جمعه اسفدن  در خطبه های این هفته ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) وفرارسیدن سالروز شهادت آن حضرت گفت: وظیفه ما به عنوان پیرو ائمه اطهار(ع) این است که با زنده نگه داشتن نام و یاد آن بزرگواران، دستورات و فرامین پیامبر بزرگ اسلام(ص) واهل بیت پاکش را ترویج و همواره سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.

امام جمعه اسفدن با بیان اینکه فاطمیه را باید با شور عاشورا برگزار کنیم، افزود: برگزاری برنامه‌های مختلف سخنرانی،عزاداری،روضه‌خوانی و دسته‌روی هیئات مذهبی در این ایام باید پررنگ‌تربوده و شهر با سیاه‌پوشی و افروختن پرچم عزای فاطمه زهرا(س)،در ماتم شهادت حضرت زهرا(س) رنگ و بوی فاطمی داشته باشد.

حجت الاسلام عبدالهی با اشاره به  ۲۲ اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان امام راحل (ره) در سال ۵۸ گفت:مسئولین بنیاد شهید و همه مسئولین به وظیفه خود در خدمت رسانی به خانواده شهداء کوتاهی نکنند که خدمت به خانواده شهداء مثل خدمت به شهداءمی باشد.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ،تکریم و صیانت از خانواده محترم شهداءو زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان رااز مهمترین وظیفه مسئولین دانست وگفت: باید باور کنیم که این دستاوردها و امنیت و عزت و سربلندی مرهون خون شهداء است.

امام جمعه اسفدن با تاکید بر توصیه شهداء به حفظ انقلاب و اجرایی شدن ارزشهای اسلامی و پشتیبان ولایت فقیه بودن افزود :شرط بقاء این عزت و امنیت پای بند بودن به این فرهنگ شهادت و ایثار و قرائت وصیت های شهداء و عمل به اهداف شهداء است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای مجلس خبرگان اشاره کرد وگفت:مردم به وظیفه خود عمل کردند و حال نوبت خدمت کردن منتخبین به مردم می باشد .

خطیب جمعه اسفدن اقتصاد مقاومتی ،مصون سازی امور فرهنگی و شتاب بخشیدن به امور علمی را از جمله  مواردی   دانست که مسئولین باید در اولویت های اصلی خود قرار دهند و عنوان داشت مجلس باید انقلابی بماند و انقلابی عمل کند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید