• کد خبر: 2917
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 27 ژانویه 2017

امام جمعه اسفدن:

دهه فجر فرصتی برای بازخوانی دستاوردهای نظام به نسل جوان

 امام جمعه اسفدن گفت :دهه فجر بهترین فرصت برای باز خوانی اهداف و آرمان های انقلاب و امام راحل (ره) برای نسل جوان است.

به گزارش اسفدن خبر ،حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه شهر اسفدن در خطبه های این هفته ضمن گرامیداشت اولین سالگرد اقامه نماز جمعه این شهر به اهمیت و جایگاه نماز جمعه اشاره کرد و خطاب به نماز گزاران بیان داشت:نهاد امامت جمعه را همانگونه که کمک کردید باز هم کمک و همراهی کنید که نماز جمعه مال شخص نیست بلکه مال همه مردم شهر است .
وی در ادامه ضمن تسلیت شهادت جمعی از آتش نشانان قهرمان در حادثه آتش سوزی پلاسکو افزود: در این زمینه ذکر چند نکته ضروری بنظر می رسد و اول اینکه پس از این فاجعه جانسوز همه مسئولان و مردم رعایت نکات ایمنی را باید در اولویت کار خود قرار دهند.
امام جمعه اسفدن گفت : در خصوص حادثه پلاسکو باید کمیته ای تشکیل شود تا حقیقت را بررسی کرده و نتیجه آن را به مردم اطلاع دهند.
وی با بیان اینکه این شهدای پر افتخارعرصه آتش و همیشه بیدار که هستی خویش را برای هستی دیگران تقدیم کردند اظهار داشت: مسئولان اگر قانونی دارند در مورد تخلیه یا پلمپ انواع ساختمان های نا ایمن که جان و مال مردم را تهدید می کند با جدیت اجراء کنند گر چه شاید مورد انواع حمله ها و تهمت ها قرار گیرند همانند قوه قضائیه که با مفاسد اقتصادی و حقوق های نجومی تا می خواهد برخورد کند مورد حمله و تهمت قرار می گیرد.
خطیب جمعه اسفدن ضمن اعلام حمایت و تشکر از قوه قضائیه در برخورد با این گونه پرونده ها اظهار داشت: اکنون که قوه قضائیه بطور عملی مبارزه با مفاسد اقتصادی را شروع کرده وظیفه همگان است که حمایت کنند و قوه قضائیه هم بدون در نظر گرفتن وابستگی ها جناحی و رابطه ای با صداقت تمام به مبارزه با فساد ادامه دهد.
وی در ادامه به سه شنبه ۱۲بهمن ماه آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و بازگشت امام راحل (ره) به میهن اشاره کرد و عنوان نمود:دهه فجر بهترین فرصت برای باز خوانی اهداف و آرمان های انقلاب و امام راحل (ره) برای نسل جوان است.
امام جمعه اسفدن گفت: در این ایام باید اهداف انقلاب که همان استکبار ستیزی واستقلال خواهی و اجرای احکام نورانی اسلام بود بیان شود تا بتوانیم به وظایف خود که همان مسدود کردن راههای نفوذ دشمن است جامه عمل بپوشانیم و تجدید عهدی با شهداء و امام شهداء و تجدید بیعتی با مقام عظمی ولایت داشته باشیم و این میسر نیست مگر با حضور شما در مراسم و محافل جشن های انقلاب و تزئین کردن شهر و سر درب مغازه ها و کوچه و بازار چون انقلاب مال شما مردم است و خود شما هم آن را حفظ خواهید کرد.
حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود به ۱۴ بهمن ماه سالروز فناوری فضایی اشاره کرد و افزود:دستاوردهای ایران در عرصه هوا فضا شگفت انگیز است و ایران جزو ده کشور برتر جهان است .
وی گفت:وقتی کاوشگر پیشگام را با میمون زنده به فضا فرستادیم دشمنان اول تشکیک کردند و بعدآ مجبور شدند قبول کنند
امام جمعه اسفدن با بیان اینکه وزیر امور خارجه وقت آمریکا این میمون را کوچک و بیچاره خواند بود خاطرنشان کرد: اینها این میمون را بیچاره می خوانند ولی هزاران کودک ،زن و بچه که در فلسطین ،سوریه و یمن به خاک خون می غلطند بیچاره نیستند اینجاست که نباید به اینها اعتماد کرد و باید روی پای خود ایستاد و متکی به توانمندی های خود و اقتصاد خود بود.
وی گفت: آگاه باشید دشمن بخصوص آمریکا از این پیشرفت علمی ، وحدت ، حضور شما ،جوانان انقلابی و داشتن چنین رهبری حکیم و اگاه شما می ترسد و می ترسد که نوکرانش را در منطقه کنار بزنیم و دست آنها را از ذخایر منطقه قطع کنیم و این شدنی است و اتفاق خواهد افتاد .
حجت الاسلام عبدالهی به موفقیت نشست آستانه در قزاقستان بدون حضور آمریکا و کشور های عربی اشاره کرد و گفت: هر کجا آمریکا باشد غیر از تخریب و تحقیر ملت ها چیزی ندارد.
وی گفت: اگر به آمریکا اعتماد کنیم و یک طرف مذاکره باشند کار را بجایی می رسانند که یک هواپیما استیجاری تولید بیگانه وارد می کنند و ما هم به استقبال آن می رویم و به ورود آن افتخار می کنیم ولی در حالی که این استقبال را از جوانان مدال آور دانشمند خود که سرمایه های کشور هستند دریغ می کنیم.
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه اگر اعتماد ما به درون باشد باید وحدت داشته باشیم تصریح کرد:این ایران است که تهدید برای آمریکاست نه آمریکا برای ایران که بعضی ما را از آمریکا می ترسانند.
وی گفت: آن روزهای اوایل انقلاب که دست خالی بودیم از آمریکا هراسی نداشتیم چرا الان با وجود موشک های بالستیک ایران با برد ۲۰۰۰کیلومتر و با پیشرفت در بسیاری از علوم که خواب از چشم دشمنان انقلاب را گرفته ایم بترسیم .

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید