نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری:

راهبرد دشمن ایجاد تفرقه است/ مجلس خبرگان رهبری تضمین کننده تداوم اسلامیت و جمهوریت نظام است

دادستان کل کشور بابیان‌اینکه دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را داریم گفت: مجلس خبرگان رهبری تضمین کننده تداوم اسلامیت و جمهوریت نظام است.

به گزارش اسفدن خبر به نقل از   خاورستان؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری و دادستان کل کشور شب گذشته در مصلی هیئت ابوالفضلی بیرجند بابیان‌اینکه ۲۲ بهمن از سویی جشن و عید و از سویی یادآوری خاطرات و عبرت‌ها است گفت: ۲۲ بهمن مانند جشن‌های مرسوم نیست بلکه حضور مردم در راهپیمایی باشکوه امروز، حضور توأم با ذکر و عبادت با خداوند متعال و انجام یک وظیفه الهی است.

 وی افزود: ۳۷ سال صفحات تاریخ انقلاب اسلامی با مصائبی که دشمنان برای نظام ایجاد کردند، توأم با ایستادگی، بصیرت و هوشمندی مردم رقم خورده است.

 نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: صبر و شکر دو جلوه مهم برای انسان‌های سالک الی‌الله دارد و امروز جلوه شکر پروردگار متعال را با حضور مردم در صحنه دیدیم.

 آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: جلوه صبر، مقاومت مردم در برابر مشکلاتی است که دشمن پیش‌روی ملت ساخته است و مؤفقیت نظام و مردم در صبوری، مقاومت و شکرگزاری درگاه حق تعالی است.

 وی بابیان‌اینکه ۲۲ بهمن نگرش برآنچه انجام شده و آنچه باید انجام شود است گفت: در کشور، نظام مبتنی بر فلسفه سیاسی متفاوت با دموکراسی غربی بوجود آمد.

 دادستان کل کشور بابیان‌اینکه یک دعوت و یک دعوا داریم افزود: نظام اسلامی دعوت به خیر و انجام معروف و ترک منکر و زشتی‌ها و رعایت حقوق انسان‌ها دارد.

 آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: دعوایی که نظام اسلامی دارد همان است که وجود مقدس پیامبر اسلام (ص) داشتند؛ ادعای رسالت نبوی به عنوان توأم بخش رسالت و هدایت بشر در طول تاریخ است.

 وی اضافه کرد: سخن حق آن است که باید امروز جامعه بشری با گرایش به حقایق در عالم از هرگونه استکبار، تفرقه، منیت، استبداد و استعمار بر حقوق و زندگی انسان‌ها دوری کند.

جمهوری اسلامی ایران نقطه امید مردم تمام عالم شده است

 نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بابیان‌اینکه امروز استکبار زندگی انسان‌ها را تهدید می‌کند گفت: قریب ۷۰ سال است که بر مردم فلسطین، ظلم‌ها و ستم‌ها می‌کنند و همچنین در جای‌جای کشورهای دنیا امروز استکبار ظلم می‌کند.

 امتداد راهبردی دشمن در خاورمیانه، آل‌سعود، آل‌خلیفه و استبداد است

 آیت‌الله رئیسی بابیان‌اینکه جمهوری اسلامی ایران نقطه امید مردم تمام عالم شده است تصریح کرد: دشمن امتداد راهبردی دارد و ما نیز امتداد راهبردی داریم؛ امتداد راهبردی در منطقه ما، آل‌سعود، آل‌خلیفه و استبداد است.

 وی اضافه کرد: هرکس امروز در عالم، حق‌خواهی و خداخواهی دارد و آن‌هایی که می‌خواهند مسلمان زندگی کنند، به انقلاب اسلامی نگاه می‌کنند.

 ایمان به خدا از مؤلفه‌های اقتدار انقلاب اسلامی است

 نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با تأکید براینکه مؤلفه‌های اقتدار انقلاب اسلامی، ایمان و باور به خدا است گفت: دشمن طمع دارد اما نمی تواند کاری از پیش برد چون مهم‌ترین مؤلفه قدرت ما مردم دل‌داده، متدین و در صحنه هستند.

 آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: قدرت حقیقی عالم دست خدا است و انسان باید آن را باور کند که هرکس با خدا است قدرتمند است.

 وی با بیان اینکه امواج امروز سهمگین‌تر از زمان حضرت نوح علیه‌السلام است، افزود: امواج امروز بسیاری را در فضای ارتباطی و اجتماعی با خود می برد.

 دشمن به مؤلفه‌های اقتدار انقلاب اسلامی هجوم آورده است

 دادستان کل کشور یادآورشد: بیش از ۷ هزارکانال ماهواره‌ای در خاورمیانه قابل دریافت است و نزدیک ۶۴ کانال فارسی‌زبان داریم که به مؤلفه‌های قدرت انقلاب اسلامی هجوم آورده‌اند.

 آیت‌الله رئیسی گفت: در هر جایی مانند صنعت و کشاورزی اگر فن و اقتداری داشته باشیم و هرچه نقطه اقتدار نظام اسلامی است دشمن به آن هجوم می‌آورد.

 وی با اشاره به اینکه امروز مؤلفه قدرت نظام اسلامی مردم، دین و رهبری است، اظهارکرد: در عالم هرچه داریم در سایه امام، رهبری و بصیرت است

مهم‌ترین توانایی نیروی جوان و خلاق در همه عرصه‌ها است

 نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: توانایی مادی و معنوی از دیگر مؤلفه‌های قدرت نظام اسلامی است که مهم‌ترین توانایی نیروی جوان و خلاق در همه عرصه‌ها است.

 آیت‌الله رئیسی وحدت و انسجام ملی را از دیگر مؤلفه‌های قدرت انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: وحدت نیز مورد هجوم دشمن قرار گفته است.

 وی بابیان‌اینکه در همه جای دنیا مشکل دارند اما در ایران وحدت داریم اظهار کرد: یکی از جلوه‌های امنیت ملی، وحدت است.

 دادستان کل کشور افزود: راهبرد ما ایجاد وحدت و راهبرد دشمن ایجاد تفرقه است و هرکس در جهت وحدت حرکت کند، در جهت نظام اسلامی حرکت کرده است و هرکس آگاهانه یا نادانسته در جهت تفرقه حرکت کند، قلم بزند و سخن بگوید، در جهت دشمن حرکت کرده است.

 آیت‌الله رئیسی بابیان‌اینکه در ۲۲ بهمن اعلام کردیم داشته‌هایی در انقلاب اسلامی داریم گفت: ۲۲ بهمن نگاهی به آنچه داریم و تصمیم‌گیری برای آنچه باید انجام شود است.

 وی بابیان‌اینکه کارهای بسیاری برای توسعه انجام شده است اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی کار بسیار شده است و باید کارهای بسیاری انجام شود.

 تمام نهادهای نظام اسلامی با اراده و رأی مردم شکل گرفته است

 نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تمام نهادهای نظام اسلامی براساس نظر و رأی ملت شکل می‌گیرد و امام خمینی رحمه‌الله‌علیه رأی مردم را تشریفاتی نمی‌دانستند و در ابتدای انقلاب اسلامی، نوع حکومت، خبرگان رهبری و قانون اساسی را با نظر مردم تعیین کردند.

 آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: از اول انقلاب اسلامی تمام نهادهای نظام با اراده و رأی مردم رقم خورده است و این، افتخار بزرگی برای نظام اسلامی است.

وی گفت: همواره در ۳۷ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، به رأی مردم مراجعه شده است و مردم بودند که تصمیم می‌گرفتند بنابراین سلامت انتخابات در جمهوری اسلامی تضمین شده است.

 دادستان کل کشور متذکر شد: آن‌ها که مدعی حقوق انسان هستند ببینند جلوه‌های مراجعه به آرای عمومی در شکل‌دهی نهادهای مرتبط با حکومت را به نمایش گذاشتیم.

 آیت‌الله رئیسی گفت: جزو عجایب است که مغرب‌زمین از کشورهایی که حتی یک انتخابات برگزار نکردند حمایت می‌کند اما با ما که جلوه دموکراسی هستیم مقابله می‌کند.

 وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد فلسطین بارها اعلام کردند اگر می‌خواهید مسئله فلسطین به نتیجه برسد، بگذارید مردم آن کشور خود  از طریق رأی  نظرشان را اعلام کنند و این نسخه برای برون رفت از مشکلات این کشور است.

 مجلس خبرگان رهبری تضمین کننده تداوم اسلامیت و جمهوریت نظام است

 نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بابیان‌اینکه دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را داریم تأکید کرد: مجلس خبرگان رهبری تضمین کننده تداوم اسلامیت و جمهوریت نظام است.

 آیت‌الله رئیسی بابیان‌اینکه تعیین رهبری برعهده مجلس خبرگان رهبری است گفت: اقدام به موقع خبرگان را بعد از رحلت امام خمینی رحمه‌الله‌علیه در تعیین مقام معظم رهبری دیدیم که دغدغه مؤمنان و دلسوزان به نظام برطرف شد و دشمنان مأیوس شدند.

 امروز بیش از همه مواقع، انقلاب اسلامی و خط امام در دنیا پررونق‌تر است

 وی بابیان‌اینکه آنچه مقام معظم رهبری می‌فرمایند همان است که امام خمینی رحمه‌الله‌علیه می‌فرمودند افزود: امروز بیش از همه مواقع، انقلاب اسلامی و خط امام در دنیا پررونق‌تر است و جایگاه مجلس خبرگان رهبری جایگاهی حساسی است که باید در انتخاب فرد اصلح برای راهی کردن به این مجلس دقت شود.

 دادستان کل کشور اظهار کرد: در دوره قبل خداوند متعال عنایت کرد و افتخار داشتم نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری باشم و انجام وظیفه کنم و اگر این بار نیز خداوند متعال عنایت کند، از خداوند استمداد می‌طلبم که بتوانم این مسوولیت را دنبال کنم.

 آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: در خراسان‌جنوبی مدیران، جوانان، نخبگان و ظرفیت‌‎های ارزشمندی داریم که همه این‌ها به برکت انقلاب اسلامی و دعاهای امام بزرگوار است و وقتی بزرگواری‌هایی از مردان و زنان می‌بینم احساس کوچکی می‌کنم.

 مشارکت بالای ۸۰ درصدی مردم خراسان‌جنوبی در انتخابات

 وی خاطرنشان کرد: مردم خراسان‌جنوبی مشارکت بالای ۸۰ درصدی و گاهی بالای ۹۰ درصدی در انتخابات داشته‌اند که نشان از بصیرت، زمان‌شناسی و اهل مشارکت‌بودن مردم دارد.

 دادستان کل کشور بابیان‌اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون‌گذاری سهم زیادی دارند اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بسیار می‌توانند در کشور نقش ابفا کنند و مجلس در اقدامات مهم کشور حضور دارد.

 آیت‌الله رئیسی تأکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند هرکس در این کشور زندگی می‌کند، باید رأی دهد زیرا حضور یکپارچه مردم بسیار مهم است و حرف نخست را حضور مردم در پای صندوق‌های رأی می‌زند و باید در انتخاب افراد دقت و فرد اصلح انتخاب شود.

 خراسان‌جنوبی پایین‌ترین میزان جرم و جنایت را در کشور دارد

 وی گفت: خراسان‌جنوبی با وجود اینکه استانی مرزی است اما همواره پایین‌ترین میزان جرم و جنایت را در کشور دارد که این آمار نشان از دینداری مردم است، مردمی که در نمازهای جمعه و جماعت باشکوه هرچه بیشتر حضور بهم رسانده و امیدواریم حضوری پررنگ در انتخابات امسال داشته باشند.

 دادستان کل کشور اظهار کرد: امید آن داریم خداوند متعال آنچه خیر و رضای او و آنچه صلاح مردم است مقرر فرماید.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید