• کد خبر: 3189
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 3 مارس 2017

امام جمعه اسفدن:

شادی مردم در کم کردن شکاف طبقاتی وایجاد اشتغال است نه منکرات وابتذال

 

امام جمعه اسفدن: اگر می خواهید این مردم شاد باشند باید ضمن ایجاد اشتغال ،زمینه تفریحات سالم و فاصله شکاف طبقاتی را کم کنید ودر مقابل توهین هایی که به جامعه مومن ،متدین و شهید داده می شود عذر خواهی کنید .

به گزارش اسفدن خبر ، حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی خطیب جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت از حضور مردم در مجالس و محافل عزای فاطمی در ایام فاطمیه تشکر کرد وبا اشاره به روز۱۴اسفند  سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و آغاز هفته نیکوکاری  بیان داشت: کمیته امداد امام(ره) یک باقیات الصالحات است  که در جهت رفع فقر کارهای خوبی انجام داده و باید ادامه داشته باشد .

وی گفت:  کمیته امداد با پرداخت وام های اشتغال زایی و خدمات فرهنگی و آموزشی به افراد تحت پوشش باید بسوی خود کفا کردن محرومین پیش رود .

حجت الاسلام عبدالهی  با بیان اینکه  کمک به همنوع از اصول اساسی دین مبین اسلام  می باشد اظهار داشت:پاکترین وظیفه خدمت به محرومین است و دولت هم باید واقعا  برای محرومین دل بسوزاند

وی  با اشاره به تاکید دولت مردان  به شاد بودن مردم  و اینکه جلوی شادی مردم را نگیرید عنوان کرد: ما هم معتقدیم که مردم باید شاد باشند ولی باید دید شادی به چیست؟ آیا به ابتذال یا اینکه به منکرات دین ،شادی را می بینید؟

امام جمعه اسفدن گفت: شادی  در خدمت مردم محرومی است که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند یک موی کوخ نشینان و شهید دادگان بر همه کاخ ها و کاخ نشینان شرف و برتری دارد.

وی گفت :  اگر می خواهید  این مردم شاد باشند باید ضمن ایجاد اشتغال ،زمینه تفریحات سالم و فاصله شکاف طبقاتی را کم کنید ودر مقابل  توهین هایی که به جامعه مومن ،متدین و شهید داده  می شود عذر خواهی  کنید .

حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه  در آستانه عید  نوروز هستیم به مردم بگوییم  که در سال اقتصاد مقاومتی چه کرده ایم و چقدر به توصیه های رهبری عمل کردیم خاطر نشان کرد:رهبری متوجه هستند  که دشمن از کجا می خواهد به انقلاب ضربه بزند  چرا ما نگاهمان  باز  به بیرون از مرزهاست ،چرا نگاهمان به کدخداست  ،چرا همه چیز را به برجام ربط می دهیم  ،برجام خوب یا بد  تمام شد و اثرات و برکات برجام را مردم لمس کردند، منتظر نزول صدقه ای از آمریکا نباشید .

خطیب جمعه اسفدن در ادامه به ۱۵ اسفند ماه  روز درختکاری  و آغاز هفته منابع طبیعی  اشاره کردو تصریح کرد: همه ما باید برای حفظ نعمت های خدادادی در طبیعت تلاش کنیم چرا که سلامت و نشاط جامعه وابسته به طبیعت و هوای سالم می باشد.

وی عوامل  طبیعی مانند  “سیل و زلزله”  و انسان  را  دو عامل عمده که در تخریب منابع طبیعی نقش دارند دانست و افزود: کاشت درخت خیلی مهم است هر کس میتوانددر  جلوی خانه اش درختی غرس کند ولی مهمتر حفظ درختان کاشته شده است.

عبدالهی در پایان به دیدار مقام معظم رهبری با شاعران اشاره کرد و اظهار داشت:متصل کردن حوادث صدر اسلام  با حوادث امروز رسالتی مهم برای شعر و شاعری است.

وی علت به شهادت رسیدن ائمه و امامان  ما به دست حاکمان زمان را مبارزه شدید  و موثر با ظالم ،طاغوت ،کفر ،نفاق و فسق دانست و گفت: اگر جایی در جامعه ظلمی و فسقی ترویج شد وظیفه ماست که جلوی آن ایستادگی کنیم  حتی  به قیمت جان انسان باشد همانند کاری که شهدا انجام دادند.

امام جمعه اسفدن گفت:حمایت از ولایت که در زندگی فاطمه الزهرا (س)  بود باید ترویج شود و جامعه هم مثل آن جامعه نباید  بی تفاوت نسبت به زیر پاگذاشتن ارزشهای اسلامی و مبانی دینی باشد .

وی گفت : دشمن دنبال تغییر سبک زندگی فاطمی است و می خواهد زندگی های ماراتغییر دهد که نسبت به ارزشهای اسلامی توجه نداشته باشیم.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید