• کد خبر: 2664
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 31 اکتبر 2016

گلایه های نماینده قاینات وزیرکوه از مدیران شهرستانی/

مدیران خواب زده یا در خواب؟!

خواب بر تعداد زیادی از مدیران قاین غلبه کرده است و هنوز فضای جدیدی را نمی پسندند هنوز در اوهام خود گرفتارند ودر پشت درهای بسته ی اتاقشان یا درگیری با همکارانشان دارند یا به غیبت کردن از این و آن گرفتار.

به گزارش اسفدن خبر به نقل از نسیم قاین ، نماینده مردم قاینات وزیرکوه طی یادداشتی در سایت خود نوشت:

اگرچه خواب آلودگی و یا خود را به خواب زدن از ویژگی های این دوره ی مدیریتی کشور است و بعضی به بهانه نگه داشتن فضای آرامش فضای خواب آلودگی ایجاد می کنند اما هنوز مردم هوشیاری کامل دارند و از خواب مدیران خوابشان نمی گیرد.
برخی مدیران ارشد کشوری با خواب کردن و مثلا ایجاد فضای آرام دست در جیب عوام الناس کرده و به دوراز هر هیاهویی آرام و بی سرو صدا قیمت ها را بالا می برند ،قبوض برق و آب و تلفن را افزایش می دهند، مالیات ها را از محرومان اخذ می کنند، یارانه ی مردم را حذف می کنند، کارت سوخت را حذف می کنندو…..اما درهمین فضای خواب آلوده ،مسئولینی را می بینم که به جد در تلاش و تکاپو برای رفع مشکلات و گرفتن امکانات برای استان یا شهرستان خودشان هستند.
نمایندگانی را می بینم که با همراهی مدیران استانی یا شهرستانی در تکاپوی رفع مشکلات مردم هستند و چه خوب نتیجه می دهد این شکل مشارکت.
اما خواب بر تعداد زیادی از مدیران قاین غلبه کرده است و هنوز فضای جدیدی را نمی پسندند هنوز در اوهام خود گرفتارند ودر پشت درهای بسته ی اتاقشان یا درگیری با همکارانشان دارند یا به غیبت کردن از این و آن گرفتار.

اینان نه ارتباطی با مدیران استانی خود دارند نه ارتباطی با نماینده ی مردم برای رفع مشکلات اداری شان.
وقتی می بینم با حضور فلان وزیر یا رئیس دانشگاه کشوری در کمیسیون آموزش نمایندگان دیگر کمیسیون ها درخواست های حوزه ی انتخابیه شان را مطرح و دستور می گیرند لذت می برم و البته بر حال و روز حوزه ی انتخابیه ام حسرت می خورم چرا که هنوز روسای دانشگاهها یا ادارات یک مورد از مشکلات یا پیشنهادات خود را برای پیگیری به بنده ارائه نکرده اند،تماس تلفنی نداشته اند چه رسد به حضور در تهران و یا درخواست جلسه و پیگیری.
فلان واحد دانشگاهی خراسان شمالی باید درخواست افزایش رشته اش را به تایید برساند و بنده باید به شکایات کارمندان فلان واحد دانشگاهی ام بپردازم!
کاش مدیران شهرستانی ام از فضای انتخابات مجلس خارج می شدند و در این چند ماهی که هیچ کاری به کارشان نداشتم تا قدرت مدیرتی آنها را بسنجم با دغدغه و حوصله مدیریتی قوی از خود نشان می دادند،کاش بجای پیغام و پسغام و واسطه برای ماندن و مدیر بودن تمام تلاش خودرا به رشد مجموعه شان متمرکز می کردند و مجموعه شان را منسجم و متحد برای فعالیت نگه می داشتند .

بنده کاری به حرفها و بیانات پر از غرور و جهل برخی ندارم و اهل مباحثه و جدل درآن موضوعات نیستم اما همانگونه که در اولین جلسه ی شورای اداری اعلام کردم رضایت ارباب رجوع که بنده موکل آنها هستم و فعالیت جدی در حوزه ی کاری دو شاخصه ی یک مدیر موفق از نگاه بنده هست.
دراین مدت چند ماهه به دقت همه ی مدیران را درنظر گرفتم و کارشان را رصد کردم و البته به اعتراضات و شکایات مردم هم گوش کردم و اکنون برای حفظ منافع مردم باید اقداماتی به انجام برسد به همین دلیل است که به عنوان حافظ منافع موکلینم باید مدیران ضعیف را به مسئولین کشوری شان معرفی و از خدمات مدیران موفق و قوی تشکر کنم.
همین وضع برای مدیران استانی هم پیگیری شده و خواهد شد.

نماینده، نظارت بر دستگاههای اجرایی دارد به نمایندگی از مردم، او باید کمک مدیران باشد برای رتق و فتق امور مردم وبدون دخالت نظارت خودرا اعمال کند.

اگر مدیران استانی و شهرستانی از توان نمایندگی بهره برند و برای توسعه ی استان و شهرستان در کنار او قرار گیرند ،خردمندی خود را ثابت کرده اند و پای بندی شان را بر دموکراسی نشان خواهند داد و بی توجهی به این ظرفیت قانونی اجحاف در حق مردم و پسرفت در امور خواهد بود و البته عقل سلیم نمی پذیرد که در استانی محروم چون خراسان جنوبی با رویکردهای جناحی و خودخواهی های نفسانی از توسعه باز مانیم که خسران ابدی را برایمان مهیا کرده ایم.
در پایان باید از مدیران و مسولین زحمتکش و توانمندی که مدام به فکر رفع مشکلات کاری شان هستند و همیشه دستشان در پیشنهادمفید کارآمد پر است صمیمانه تشکر کنم .مدیرانی که حضور وزیران خودرا در مجلس رصد می کنند و با تماس به موقع پیگیر مشکلات استانی می شوند .
خلاصه خوابیده را می توان بیدار کرد اما خواب زده را هرگز. امیدوارم مدیران خوابیده بیدار شوند ودر بینشان خواب زده ای نباشد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید