• کد خبر: 387
  • گروه خبری : اخبار استان
  • تاریخ انتشار : 5 ژانویه 2016

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت، بودجه سال آینده با منابع مالی پایینی بسته می شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور: کاهش قیمت نفت سبب کمبود منابع بودجه ی سال آینده / ابتکار در استفاده از سرمایه های استانی

به گزارش اسفدن خبر ؛ الهام امین‌زاده, معاون حقوقی رئیس جمهور بعدازظهر امروز در شورای اداری خراسان جنوبی، از خراسان جنوبی به عنوان سومین استان پهناور کشور و یک استان مرزی یاد کرد و افزود: خراسان جنوبی یکی از استان های فرهنگ پرور و زر خیزی است که باید از تمام ظرفیت هایش استفاده کرد.رئیس جمهور گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت، بودجه سال آینده با منابع مالی پایینی بسته می شود.

امین‌زاده تصریح کرد: امسال به دلیل اینکه دولت باید برنامه بودجه و برنامه ششم توسعه را با هم تحویل مجلس دهد کار بسیار سنگینی را بر عهده دارد.

وی گفت: اما با توجه به کاهش قیمت نفت امسال بودجه با درآمد بسیار پایینی بسته می شود.

وی با اشاره به اینکه از ویژگی های برنامه پنج ساله موقتی بودن آن است تصریح کرد: برای برنامه ششم باید بسته جدیدی مطابق با نیازهای کشور آماده شود و اگر هم برنامه و طرحی در برنامه های پنج ساله قابل ادامه باشد به قانون تبدیل شود و به برنامه ۵ ساله دیگر ارتباطی ندارد.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه ابزار اداره یک کشور حقوق عمومی است، خاطرنشان کرد: حقوق عمومی در دست حقوق‌دانان هر استان است وناکارآمد بودن حقوقدانان سبب کاهش کارآمدی نظام می‌شود.

امین‌زاده افزود: با توجه به همسایگی خراسان جنوبی با افغانستان، مسئولان استانی باید قراردادهای حقوقی و روش های اجرای آن را به خوبی یاد بگیرند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه می‌توان با سرمایه‌ها و منابع انسانی و اشتغال‌زایی، ابتکارات بسیاری را انجام داد، اضافه کرد: سرمایه تنها تزریق پول نیست بلکه ظرفیت‌هایی مانند انرژی خورشیدی در این خطه سرمایه است و استان می‌تواند این سرمایه را حتی به کشورهای دیگر صادر کند.

امین‌زاده کنار گذاشتن خام‌فروشی و واردات کم مواد غذایی را به کشور یکی از اهداف مهم دولت دانست.

وی با اشاره به جنایت‌های عربستان سعودی بخصوص اعدام و شهادت شیخ نمر، گفت: هم اکنون بیش از ۵ هزار سال است که قومیت های مختلفی در کشور زندگی کرده اند و هیچ گونه اختلافی نداشته اند که این امر نشان دهنده وحدت و یکی از پتانسیل‌های بزرگ قومیت‌های مختلف در کشور است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر وحدت بین مذاهب اسلامی در کشور و اینکه وحدت مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان است گفت: باید به کشورهای غربی بفهمانیم که با آشوب نمی‌توانند وحدت بین شیعه و سنی را به هم بزنند.

وی اشاره به حادثه منا و کشته شدن تعداد زیادی از هم وطنان به دلیل بی تدبیری عربستان تصریح کرد: یکی دیگر از بی تدبیری های عربستان کاهش قیمت نفت بوده که سبب ضربه به اقتصاد کشور خودش و کشورهایی که بر پایه نفت اداره می شوند شده است.

خاورستان

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید