دلبریان گفت:امروزه اطاعت پذیری وروحیه جنگ درجامعه نیازاست ویقین بدانید که موفقیت درکربلای پنج صددرصدنتیجه توکل به خدا وهمین اطاعت پذیری بود.

موفقیت درعملیات کربلای۵نتیجه توکل به خدا واطاعت محض از ولایت فقیه بود

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ حمید رضا برات زاده فرمانده سپاه قاین درگردهمایی رزمندگان شرکت کننده درعملیات غرور آفرین کربلای پنج که صبح امروز درسالن فرهنگ وارشاد اسلامی قاین برگزار شد،گفت: حضور رزمندگان در جلسات برای ما جای بسی افتخاراست وباور داشته باشید بهترین جلسات، جلساتی که رزمندگان وخانواده های محترم شهدا درآن حضور دارندوبه یاد شهدا وبرای دفاع مقدس برگزار می شود.

 وی افزود:براساس فرمایش حضرت آقا که فرموده اند شب های عملیات کربلای ۵شبهای قدر انقلاب اسلامی است وهرکس این عملیات را فراموش کند نامش از اردوگاه انقلاب قلم خواهد خورد،لذا مارا براین داشت تا درسالروز این عملیات غرور آفرین با حضور جمعی از رزمندگان شرکت کننده دراین عملیات یاد وخاطره آن روزهارا زنده نگه داریم.

IMG_3455

 برات زاده تصریح کرد؛این عملیات با سایر عملیات ها تفاوت داشت و لطف خدای متعال وهمت وسلحشوری رزمندگان در کربلای ۵درسی به دشمن بعثی واربابانشان داد که هنوز هم کارشناسان خبره مانده اند که رزمندگان ایران چگونه از دژ های مستحکم عبور کردند.

علیرضا دلبریان از راویان دوران دفاع مقدس واز رزمندگان عملیات کربلای۵در این گردهمایی به بیان خاطرات این دوران پرداخت وگفت: شما رزماندگان با همان روحیه دوران جنگ وبدون هرگونه چشم داشتی دراین مراسم حضور یافته اید وبایستی خاطرات جنگ را آن طور که باید وشاید برای مردم ونسل جوان معرفی کنید.

وی افزود:ما باید یقین داشته باشیم که شهدا دست ما را گرفته اند واینها شعار وداستان نویسی نیست وهرکدام ازشما رزمندگان باید درهرموقعیتی این ها را روایت کنیدوکارفرهنگی انجام دهیدوهیچ کدام از ما نباید بی تفاوت باشیم وباید پیام رسان باشیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس که خود در عملیات کربلای ۵حضورداشته است می گوید:قله عملیات کربلای پنج غواصی است ودر هیچ جای تاریخ عالم بشریت چنین عملیاتی نداشته ایم.

وی افزود:ماکربلا را در مقتل ها شنیده ایم اما کربلای ۵را دیدیم ولمس کردیم وبعد کربلای حسین ر ا درک کردیم واگر می خواهید کربلا را بفهمیدباید کربلای پنج را بشناسید.

راوی دفاع مقدس با گلایه از اینکه برخی از افراد می گویند فرماندهان در خط مقدم نبوده اند گفت:از آنهایی که خود در جنگ بوده اند بپرسیدکه فرماندهان در زمان عملیات ها در کجای خط مقدم بوده اند.

مگر نشنیده اید که شهید کاوه وشهید باکری وشهید همت کجا شهید شده اند فرماندهان جلودار بودند ورزمندگان پشت سرشان بود.

وی بیان داشت: سال اول جنگ شاید به دلایلی که حتی درحال حاضر عده ای نمی خواهند که این موارد در صدا وسیما هم بیان شود برخی عملا واردنشدند اما تاریخ جنگ را بخوانید که بعد از آن فرماندهان در کدام نقطه عملیات ها بوده اندوبرخی دوست ندارند که سالهای ۸سال به طور کامل بیان شود چراکه آبروی خودشان در میان است.

IMG_3459

وی افزود: جنگ ما۷+۱بود وسال اول علنا شکست خوردیم ودرآغازین جنگ بنی صدر ها نمی گذاشتند که احمدی روشن ها کار کنند .

وی خطاب به جوانان گفت: صدا وسیمای ما برای شناساندن ورزش وفوتبال برنامه های زیادی را می گذارد اما در معرفی شهدای ما کم کار کرده است.

مسئولین فرهنگی ما دراین زمینه ها هنوزدر خواب هستند وبا یک سالگرد فلان عملیات وهفته دفاع گرامی باد ،چیز را تمام می کنند در صورتی که جوان ما باید بداند که چه عواملی وچه افرادی در جنگ ۸ساله باعث موفقیت ما شد.

دلبریان گفت:شهدادرجبهه ایثار واخلاص وفداکاری را دیدند ورفتند.شهدا اهل عمل بودند ومسئولیت ما وشما در قبال انتقال اهداف شهدا بسیارمهم تر است.

وی افزود:امروزه عده ای جنگ را تحریف می کنندوبایدجلوی آفت های جنگ را گرفت.رسانه جنگ را معرفی نکرده است وبرخی از مواردی که امروز می بینیم همین است که جنگ را به خوبی معرفی نشده است.

این راوی دفاع مقدس با بیان اینکه برخی تاریخ جنگ را زیر خاک برده اند وبرای مردم بیان نمی کنند؛گفت:امروز جبهه جنگ نرم وفرهنگی سخت تراست وجوانان ما را نشانه گرفته اند

امروز اطاعت پذیری وروحیه جنگ نیاز است ویقین بدانیدموفقیت درکربلای پنج صد درصد نتیجه توکل به خدا واطاعت محض از ولایت فقیه بود.

امروز اطاعت پذیری از رهبری باید آویزه گوش ما باشد وآرمانهای رهبری در انتخاب نماینده رعایت شود.

درپایان مراسم از خانواده شهدای عملیات کربلای۵وتعدادی از رزمندگان شرکت کننده دراین عملیات تجلیل شد.

نظرات کاربران

دیدگاه ها بسته شده اند.