• کد خبر: 233
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 4 ژانویه 2016

جلسه بررسی مشکلات هتل گردشگری قاین ومجتمع بین راهی روم با حضورقائم مقام شرکت سرمایه گزاری گردشگری کشوربرگزارشد.

نفس ها برای تکمیل هتل ۳ستاره قاین ومجتمع رفاهی بین راهی روم به شماره افتاد

به گزارش اسفدن خبر ، مهندس امینی معاون عمرانی فرماندار قاین دراین جلسه گفت:شهرستان قاین دارای آثار گردشگری بسیار فاخری است وموقعیت های زیادی با توجه به داشتن آثار تاریخی ومحصولات استراتژیک برای جذب گردشگر داردونیازاست که اقدام موثری در جهت تکمیل وساخت هتل شهرستان برداشته شود.
وی افزود: شهرستان قاین باتوجه به مسیر کریدور شمال به جنوب وروستاهای هدف گردشگری ووجود منطقه گردشگری ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری دارد ودارای محصولات کشاورزی مهم درسطح کشوراست وبا وجود داشتن مردم میهمان نواز ظرفیت های بسیار مهم برای توسعه گردشگری فراهم کرده است وباید زیرساخت های لازم دراین شهرستان فراهم شود.

امینی تصریح کرد؛درهمین راستا۵۵۰میلیون تومان برای توسعه گردشگری وروستاهای هدف گردشگری دربودجه امسال اختصاص یافته است وامید می رود که بتوانیم با اجری طرح های گردشگری مناسب زمینه جذب توریست درشهرستان فراهم گردد.
معاون برنامه ریزی وعمرانی فرماندارقاین دربخش دیگری ازسخنانش بااشاره به مجتمع بین راهی روم گفت:زیرساختهای این مجتمع فراهم شده است وسرمایه گذار نیز مشخص شده است وماهم هرگونه آمادگی لازم برای کمک به سرمایه گذارراداریم وبه زودی کلنگ این مجتمع به زمین زده خواهد شد.
دکتر پوراحمد قائم مقام شرکت سرمایه گذاری کشور بابیان اینکه هتل ۳ستاره قاین یکی از مجموعه هتل هایی است که باید براساس دستورالعمل ساخته می شد اما به دلیل برخی از بی دقتی ها بسیاری از پروژه ها زمین گیر شده است گفت:با توجه به ماموریتی که به شرکت سرمایه گذاری گردشگری کشورداده شده است بایستی تکلیف این هتل ها درسراسر کشور مشخص شود
وی افزود:یکی ازاهداف مجموع رفتن به سمت توسعه وحل مشکلاتی است که در پروژه ها بوده است ویکی از مجموعه هایی که شرکت به آن توجه کرده است وماموریت داریم که برا ی حل این هتل اقدام کردیم هتل قاین است.

پوراحمد اظهارداشت: جلسه ای با سرمایه گذار این طرح گرفته شود وانچه که مدنظر میراث فرهنگی وشرکت سرمایه گذاری گردشگری کشوراست به شخص سرمایه گذار ابلاغ ومدت زمان تعیین وچنانچه به تعهدات خود عمل نکند خلع یدشود وبه مجموع دیگری واگذار شود.
وی تاکید کرد وضعیت هتل هرچه سریع تر باید مشخص شودو درصورتی که سرمایه گذار همکاری نکند شرکت سرمایه گذاری ویا شهرداری برای ساخت اقدام کند.

نوروزی شهردارقاین نیز بابیان اینکه زمین توسط شهرداری برای ساخت هتل واگذارشده است وبا گذشت۸سال هنوز پیشرفت زیادی نداشته است وشهرداری دراین مدت براساس قراردای که در زمان اجرای طرح بسته شده است به تعهدات خود عمل نموده است ودرحال حاضر هم اعلام آمادگی می کنیم درصورت واگذاری طرح به شهرداری بتوانیم درجهت تکمیل هتل گام های موثری برداریم.
یکی دیگر از مجموعه های رفاهی وتفریحی در شهرستان قاین ساخت مجموعه رفاهی بین راهی روم بود که خوشبختانه سرمایه گذار اعلام امادگی خودرا بیان داشت ومسئولین میراث فرهنگی استان قول همکاری باسرمایه گذار درخصوص برخی از مشکلات را دادند وسرمایه گذار قول داد قبل از آغاز سال جدید کارساخت مجتمع سه راهی روم راشروع کند.

منبع : نسیم قاین

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید