• کد خبر: 2911
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 26 ژانویه 2017

پرونده معلم خاطی به هیئت تخلفات اداری ارسال شد/ذره ای از حق دانش آموزان کوتاه نمی آیم

مدیر آموزش وپرورش قاین گفت: بدنبال تنبیه بدنی تعدادی از دانش آموزان یکی از مدارس قاین صورت جلسه حادثه و پرونده این معلم خاطی به هیات رسیدگی به تخلفات اداری استان ارسال شد.

به گزارش اسفدن خبر ، روز گذشته در یکی از مدارس قاین تعدادی از دانش آموزان مورد تنبیه شدید بدنی قرار می گیرند

رضایی مدیر آموزش وپرورش قاین در گفتگویی که در محل اتاق معاون برنامه ریزی فرمانداری قاین با خبرنگار نسیم قائن داشت ،گفت: روز گذشته ساعت۱۳و۳۰دقیقه از این موضوع مطلع شدم  وشاید زودتر از کار یک آتش نشان در محل حاضر وموضوع رو پیگیری کردم ودانش آموزانی که به آنها دسترسی داشتیم را فراخوانی وبا آنها مصاحبه وکم وکیف موضوع را مطلع شدیم وبلافاصله مسئول بازرسی را مامور پیگیری کردم که موضوع را به جد دنبال کند.

رضایی افزود:درهمان روز از مدیر ومعاون مدرسه ومعلم خواسته شد که روز بعد یعنی (پنج شنبه)راس ساعت۸در آموزش وپرورش حضور داشته باشند.

وی بیان داشت: معاون برنامه ریزی فرماندار هم در جریان هستند که تا ساعت۲نصف شب پیگیر موضوع بوده ایم .

رضایی با بیان این که دراین اتفاق حرمت معلمان هم زیر سوال رفته است گفت:به عنوان یک روان شناس تنبیه بدنی را صد درصد محکوم می کنم وحتی اگر خانواده ها هم از حق خود بگذرند من برای استحقاق حق دانش اموزان پیگیر جدی خواهم داشت.

رضایی گفت: تنبیه بدنی یعنی تحقیر واین تحت هر شرایطی محکوم است.

مدیر آموزش وپرورش قاین با بیان این که معلم مدرسه بسیار پشیمان است گفت: این معلم حتی قدرت نوشتن وتوضیح دادن را نداشت وپشیمانی دراین معلم موج می زدوما هم به وی گفتیم که به شما رحم نخواهیم کرد همان طور که شما به دانش آموزان رحم نکردید ولی انتظار داشیم که خبر نگاران تا این حد موضوع را پرآب وتاب نمی کردند.

رضایی با بیان این که شنیده ام مدیر مدرسه از والدین این دانش آموزان رضایت گرفته است گفت: این رضایت نامه ها برای من هیچ نفعی ندارد ومن خود مدعی هستم.

وی گفت:پرونده بلافاصله پس از تکمیل شدن به هیئت تخلفات اداری استان ارسال شد.

وی با اشاره به این موضوع که رضایت دادن یا ندادن والدین یک کار شخصی است وحتی اگر به دادگاه شکایت هم کنند ما حاضریم به عنوان شاهد شهادت دهیم گفت:ما اجازه نمی دهیم که معلمی این گونه با دانش آموز رفتار کند هرچند این معلم اظهارداشته است که از روی دلسوزی تنبیه صورت گرفته است اما قطعا این موضوع پیگیری خواهدشد.

رضایی گفت: ما به دنبال این هستیم که کسی اگرکار خلاف قانون انجام داده است تنبیه شودوذره ای هم کوتاه نمی آییم.

وی افزود:من به عنوان مدیرآموزش وپرورش مدعی هستم وتا پایان موضوع را پیگیری خواهم کرد ویک معلم وظیفه اش این است که درس خودرا بدهد واگر دانش آموز درس نخواند به معلم ربطی ندارد که خواسته باشد تنبیه کندواین موضوع را به معلم مربوطه هم گفته ایم .

مدیر آموزش وپرورش اظهارداشت:دانش آموزپشت گرمی من است وآنهابخشی از همکاران من هستندواگر دانش آموز نباشد منِ معلم می خواهم چه کاری انجام دهم.

وی گفت:در تخلفات اداری پس از پیگیری وبازدید میدانی ومصاحبه با دانش آموزان برای این معلم حکم صادر خواهند کرد وذره ای هم کوتاه نخواهم آمد.

مدیر آموزش وپرورش گفت:آنچه قانون می گوید پرونده به دادگاه تخلفات اداری ارجاع شده است ومن به عنوان مدیر آموزش وپرورش قطعا برخورد با مدیر ومعلم خواهم داشت ونیاز به جلسه مشورتی داریم ولی احتمال این که مدیر ومعلم جابه جا شودوجود دارد.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: ما از دانش آموزان دفاع می کنیم واجازه نمی دهیم که حقی از دانش اآوز ضایع شود وضمنا هیچ کس حق ندارد برخوردی در طول سال با این دانش آموزان درمدرسه داشته باشد.

رضایی گفت:ما هرمطلبی که به نفع دانش آموز باشد انجام خواهیم داد وبرابر قانون با معلم برخورد خواهد شد وکوتاهی نخواهیم کرد.

وی گفت: ما هیچ وقت قصد لاپوشانی موضوعی را نداریم وقطعا با متخلفین برخوردجدی  خواهیم کرد.

مدیرآموزش وپرورش درپایان اظهارداشت: وظیفه خود دانستیم که یک دلجویی از خانواده این دانش اموزان داشته باشیم که صبح امروز با خانواده چند نفر از این دانش آموزان دیدار ودلجویی کردیم.

مدیر محترم آموزش وپرورش مدعی بودند که تماسی از سوی خبرنگار نسیم قاین صورت نگرفته است واین درحالی است که قبل از درج خبر تماس گرفته شد وپاسخی داده نشد ومسئول روابط عمومی اداره هم در خصوص رد این موضوع گفت: زمانی که از مدیر مدرسه پیگیر شدیم ایشان موضوع را ردکرد ولذا در پاسخ خبرنگار نسیم قاین نوشته شد موضوع صحت ندارد.

این درحالی است که مدیریت آموزش وپرورش از ساعت۱۳و۳۰دقیقه از این موضوع مطلع بوده اند.

انتهای خبر/

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید