پوتین فرمان پایبندی مسکو به قطعنامه سازمان ملل درباره ایران را امضا کرد

رئیس‌جمهور روسیه فرمان پایبندی مسکو به قطعنامه سازمان ملل متحد را در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران امضا کرد.

“ولادیمیر پوتین،” رئیس جمهور روسیه، روز جمعه فرمان پایبندی روسیه به قطعنامه سازمان ملل متحد را در رابطه با برنامه هسته ای ایران امضا کرد.
براساس این فرمان، روسیه به اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱ که  ماه ژوئیه سال ۲۰۱۵میلادی توسط شورای امنیت سازمان ملل صادر شد، متعهد شده است.
پس از پذیرش برجام، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ۲۲۳۱ را به اتفاق آرا تصویب کرد که براساس آن ایران از هرگونه فعالیت های موشک های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای منع می‌شود.
العالم گزارش داد: بر اساس فرمان “ولادیمیر پوتین” که روز جمعه در سایت رسمی اطلاعات حقوقی روسیه منتشر شد، تحریم‌های سابق مسکو درخصوص برنامه هسته ای ایران لغو شد. در فرمان پوتین اقدامات ضروری برای اجرای مصوبه شماره ۲۲۳۱ مورخ ۲ ژوئیه ۲۰۱۵ درخصوص توافق هسته ای تهران و کشورهای بزرگ، مشخص شده است.
پوتین در این فرمان، همه مؤسسات دولتی، شرکتها، بانکها، مؤسسات مالی و شخصیتهای عادی و حقوقی روس را ملزم کرده است که قبل از هرگونه صادرات مواد اتمی به ایران، موافقت شورای امنیت سازمان ملل متحد را کسب کنند.
بر فرمان پوتین، این مقررات تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۵ و یا زمان صدور یک فرمان ویژه، ادامه خواهد یافت.
البته در فرمان رئیس جمهور روسیه، مواد مورد استفاده در نیروگاه های آب سبک و اورانیومی که غنی سازی آن از ۵ درصد بیشتر نباشد و برای استفاده از نیروگاه های آب سبک است، از این مقررات مستثنی است.
باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید