• کد خبر: 4269
  • گروه خبری : اخبار ویژه
  • تاریخ انتشار : 11 می 2018

امام جمعه اسفدن :

خروج شیطان از برجام را به فال نیک می گیریم

امام جمعه اسفدن گفت: خروج شیطان از برجام را به فال نیک می گیریم چرا که سالها اقتصاد کشور را معطل برجام کردیم و اگر می خواهیم پایه های اقتصادی خود را محکم کنیم باید بدون چشم داشت به بیگانه آستین ها را بالا زد.

به گزارش اسفدن خبر ؛حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته به دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه سالروز لغو امتیاز تنباکو به فتوای تاریخی مرحوم میرزای شیرازی اشاره کرد و بیان داشت: با صدور این فتوا توطئه ای که انگلیسی ها با ناصر الدین شاه بر ملت بار کرده بودند بودند خنثی شد و استقلال کشور بیمه شد.
وی با بیان اینکه علما و مراجع با آن زهد و تقوایی که دارند چیزی از دنیا برای خود نمی خواهند و هر جا سخنی گفته اند نفع مردم را خواسته اند اظهار داشت: علت مخافت غرب با علما و مراجع همین نفوذ کلام و محبوبیت آنها در نزد مردم است که همیشه باعث ناکامی توطئه های خائنانه انه می شود.
خطیب جمعه اسفدن در ادامه به دهه تکریم و غبار روبی مساجد اشاره کرد و افزود: مسجد از مهمترین پایگاه های مردم محسوب می شود و به همین دلیل در راستای حفظ این نهاد مقدس توصیه های مهمی در تعالیم اسلام داریم.
وی با بیان اینکه مسجد کانونی برای تجمعات مختلف دینی و محلی برای تصمیم گیری در مورد مسائل مختلف بوده است گفت: در راستای زنده نگه داشتن و تکریم هر چه بیشتر مساجد در میان افراد جامعه اسلامی دهه آخر ماه شعبان را به عنوان دهه تکریم مساجد نامگذاری کرده اند تا قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان فضای مساجد مهیای حضور میمهانان خدا شود.
حجت الاسلام عبدالهی در پایان به موضوع هفته و خروج امریکا از برجام اشاره داشت و تصریح کرد: سرانجام رئیس جمهور آمریکا خروج از برجام را رسما اعلام کرد که این حرکت نشان داد دشمنان نظام اسلامی قابل اعتماد نیستند همانگونه که رهبری فرمودند: فریب لبخند طرف مقابل را نخورید و به وعده ای که می دهد اعتماد نکنید چون وقتی خرش از پل گذشت بهخ ریش شما می خند.
وی با بیان اینکه تنها فایده برجام ابطال نظریه تعامل با کدخدا بود خاطر نشان کرد: چنانچه افرادی به این نتیجه رسیده باشند که اعتماد به امریکا اشتباه بوده جای تبریک دارد.
امام جمعه اسفدن گفت: خروج شیطان از برجام را به فال نیک می گیریم چرا که سالها اقتصاد کشور را معطل برجام کردیم و اگر می خواهیم پایه های اقتصادی خود را محکم کنیم باید بدون چشم داشت به بیگانه آستین ها را بالا زد.
وی گفت: خروج آمریکا از برجام نشان داد که منطق رهبر معظم انقلاب در نام گذاری سالهای اخیر از چه دوراندیشی برخوردار بوده است.
خطیب جمعه اسفدن با تاکید بر اینکه ما تا آخر عمر علیه امریکا مبارزه می کنیم و تا ان را سر جایش ننشانیم و دست و پایش را قطع نکنیم از پای نمی نشینیم اظهار داشت: آمریکا ۴۰ سال شده برای نابودی ملت و انقلاب ما نقشه می کشد ولی بقول قرآن کریم: “ان کید الشیطان ضعیفا” و به تعبیر مقام معظم رهبری : بزرگترین دستاورد برجام اثبات غیر قابل اعتماد بود دشمن خواهد بود
وی گفت: این سرمایه بزرگ را که با هزینه های سنگین (بتن ریختن قلب راکتور اراک) بدست اوردیم را نباید بار دیگر با خوش بینی به اروپا از دست دهیم.
حجت الاسلام عبداللهی اخذ تضمین های محکم ، چگونگی اجرای تعهدات اروپا در قبال ایران ،نداشتن هیچ گونه مکملی و عدم مذاکره جمهوری اسلامی در خصوص نفوذ خود در منطقه و ابزارهای موشکی را شروط ادامه مذاکرات با اروپائیان دانست و افزود: برنامه های دفاعی و موشکی ایران خط قرمز نظام وانقلاب است

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید